Montaż instalacji gazowych

Na decyzję o montażu instalacji na gaz samochodowy ma wpływ kilka czynników. Najczęstszym argumentem są kwestie ekonomiczne. Dwukrotnie niższa cena autogazu niż benzyny powoduje, że jazda samochodem zasilanym instalacją gazowa jest zdecydowanie tańsza. Choć inwestycja w montaż instalacji na gaz płynny jest znaczącym wydatkiem to, koszty szybko się zwracają. Warto przy okazji obalić mit, dotyczący spadku mocy silnika. W rzeczywistości jest on niezauważalny przez kierującego, wynosi bowiem ok., 4%.

Ważnym aspektem używania pojazdów zasilanych auto gazem jest czystość spalin. Nie zawierają one szkodliwych dla środowiska substancji oraz sadzy i nie przyczyniają się do powstawania tak ostatnio kłopotliwego w naszych miastach smogu. Aby te wszystkie warunki się spełniły, należy dopasować odpowiednią instalację do możliwości technicznych konkretnego modelu silnika.

Wysoka jakość komponentów i fachowy montaż

Aby instalacja gazu samochodowego funkcjonowała prawidłowo i spełniała oczekiwania kierowcy, musi cechować się wysoką jakością wszystkich części i powinna być zamontowana przez fachowy serwis. Montaż instalacji gazowej rozpoczyna się od oceny technicznej pojazdu, określenia możliwości oraz doboru poszczególnych komponentów. Wybór sterownika i reduktora zależy od rodzaju i zaawansowania technologicznego jednostki napędowej oraz od mocy silnika. Istotnym elementem instalacji LPG w samochodzie są wtryskiwacze, które należy dopasować, mając na uwadze czas wtrysku benzyny na wolnych obrotach.

Przejrzyste reguły pracy

Przed rozpoczęciem pracy przy zakładaniu gazu w samochodzie spisujemy protokół, abyście mogli śledzić wykonywane przez nas działania. Również ustalimy miejsce montażu wlewu paliwa LPG oraz przełącznika benzyna/gaz. Wszystkie komponenty podczas montażu instalacji autogazu mogą być indywidualne rozmieszczone i dopasowane do każdego auta według życzenia kierowcy. Ważny jest jedynie łatwy dostęp do najważniejszych elementów oraz co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Zadzwoń

+48 501 253 329

Przyjedź

ul. Brandstaettera 1
33-100 Tarnów

Godziny otwarcia

Pon - Pią   8:00 - 17:00